Børge Mogensen matbord shakermodell

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BØRGE MOGENSEN (1914-1972), matbord, shakermodell, bordskiva i björk och ben i ek, höjd ca 70,5, 140+47x90 cm

Ej brännmärkt, bruksslitage, något blekt, smärre fläckar och repor, slitage på bordets kanter samt fötter

563190

2018-08-15