Asmund Arle skulptur

Asmund Arle skulptur
Asmund Arle skulptur
Asmund Arle skulptur
Asmund Arle skulptur
Asmund Arle skulptur
Asmund Arle skulptur
Asmund Arle skulptur
Asmund Arle skulptur
Asmund Arle skulptur
Asmund Arle skulptur
Asmund Arle skulptur
Asmund Arle skulptur

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ASMUND ARLE (1918-1990), "Nyfödd", skulptur, patinerad brons, signerad och daterad "A Arle 1960", gjutarstämpel "Cire Perdue J N Rosengren Limhamn", längd ca 22,7 cm

563214

2018-08-15