Ewa Rudling - YSL

Ewa Rudling - YSL
Ewa Rudling - YSL
Ewa Rudling - YSL
Ewa Rudling - YSL

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

EWA RUDLING (född 1936): "Yves Saint Laurent - Paris Rue du Bac", signerad Ewa Rudling, ca 45,8x30,4 cm

Ewa Rudling om YVES SAINT LAURENT:
"- En finkänslig, förtjusande man. Kallade bilden ´YSL och hans kunder´. Inredningsarkitekten Claude Lalanne designade fårfåtöljerna.
Min vän Pierre Bergé berättade att den bilden på Ysl är utställd i alla deras lokaler"

Oramad. Obetydliga ytrepor

563300

2018-10-09