Eda Glasbruk glasservis
Klubbat för:
8 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
EDA GLASBRUK, glasservis, 48 dlr., 1930-tal, gröntonad glasmassa, slipad dekor, bestående av: 11 rödvinsglas, 11 vitvinsglas, 13 champagneglas, 9 dessertvinsglas samt 4 udda mindre glas, höjd ca 9-15 cm
Enstaka nagg förekommer
563374
2018-08-16