Eda Glasbruk glasservis

Eda Glasbruk glasservis
Eda Glasbruk glasservis
Eda Glasbruk glasservis
Eda Glasbruk glasservis
Eda Glasbruk glasservis
Eda Glasbruk glasservis

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

EDA GLASBRUK, glasservis, 48 dlr., 1930-tal, gröntonad glasmassa, slipad dekor, bestående av: 11 rödvinsglas, 11 vitvinsglas, 13 champagneglas, 9 dessertvinsglas samt 4 udda mindre glas, höjd ca 9-15 cm

Enstaka nagg förekommer

563374

2018-08-16