Chokladkanna Kina 1700-tal mandarinporslin
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHOKLADKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, mandarinporslin, dekor av kartusch med figurscen i emaljfärger, sepia, järnoxid samt guld, höjd ca 20 cm
Nagg, locket med lagning
563380
2018-08-16