Figuriner fajans

Figuriner fajans
Figuriner fajans
Figuriner fajans
Figuriner fajans
Figuriner fajans
Figuriner fajans
Figuriner fajans
Figuriner fajans
Figuriner fajans
Figuriner fajans
Figuriner fajans
Figuriner fajans

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FIGURINER, 3 st., fajans, troligen Holland, 1800-tal, i form av fiskargumma och gubbe samt torgförsäljerska, polykromt bemålade, höjd ca 10-12 cm

Lagningar, nagg

563386

2018-08-16