Sullastol omkring 1900
Klubbat för:
2 600 SEK
2 000 SEK
SULLASTOL, omkring 1900, blandstil, maghogny, träskuren dekor, ryggbricka och sarger med flätband, sabelformade bakben, sitthöjd ca 43,5, bredd ca 70 cm
Bruksslitage, skador samt lagning på högra framben, avslag samt repor på samtliga ben
563392
2018-08-16