Sullastol omkring 1900

Sullastol omkring 1900
Sullastol omkring 1900
Sullastol omkring 1900
Sullastol omkring 1900
Sullastol omkring 1900
Sullastol omkring 1900
Sullastol omkring 1900
Sullastol omkring 1900
Sullastol omkring 1900
Sullastol omkring 1900
Sullastol omkring 1900
Sullastol omkring 1900
Sullastol omkring 1900
Sullastol omkring 1900

Klubbat för:

2 600 SEK

2 000 SEK

SULLASTOL, omkring 1900, blandstil, maghogny, träskuren dekor, ryggbricka och sarger med flätband, sabelformade bakben, sitthöjd ca 43,5, bredd ca 70 cm

Bruksslitage, skador samt lagning på högra framben, avslag samt repor på samtliga ben

563392

2018-08-16