Spegel empire

Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL, förgylld samt bemålad, 1800-talets första hälft, empire, dekor i pastellage av bladbård, akantus samt festonger, glaset flankerat av kolonbner med joniska kapitäl, höjd ca 188

Senare glas samt bakstycke, senare bemålning, slitage, borrhål, dekor med smärre avslag

563477

2018-08-16