Lapptäcke s.k "Log Cabin" mönster 1900-talets mitt
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LAPPTÄCKE, s.k "Log Cabin" mönster, 1900-talets mitt, tygbitar av blandat material bl.a. bomull och silke, blandade tygbitar från tidigare årtal, mått ca 200x130 cm
Minimal bristning vid en kant, åldersrelaterad slitage, enstaka små bristningar, kräver lite vädring
563545
2018-08-17