Kalk silver Carl Fredrik Olsson Stockholm

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KALK, silver, Carl Fredrik Olsson (1820-1848), Stockholm 1836, godronnerat liv, höjd ca 12 cm, vikt ca 190 g

PROVENIENS: Ätten von Schinkel

Smärre stötskador, graverad med ägarmonogram A. A.

563548

2018-08-20