Matskedar silver

Matskedar silver
Matskedar silver
Matskedar silver
Matskedar silver
Matskedar silver
Matskedar silver

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATSKEDAR, 14 st, 1700-/1800-tal, silver, olika modeller som Gammal fransk, Engelsk snäck och Svensk rund, stämplade bl a Johan Grubb, Olof Grupp, P A Nordin, Pehr Palm samt Anders Bollwijvikt, vikt ca 530 g

Slitage och skador

563703

2018-08-18