Nils Kreuger blyerts
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
NILS KREUGER (1858-1930): Motiv från Apelvik, signerad samt daterad 1894, blyerts, 33x45 cm
Målningen finns avbildad i boken "Varbergsskolan", Bengt- Arne Person, sida 112
Samma bok medföljer
smärre slitage, obetydligt hål
563743
2018-08-20