Sideboard 1930-tal

Sideboard 1930-tal
Sideboard 1930-tal
Sideboard 1930-tal
Sideboard 1930-tal
Sideboard 1930-tal
Sideboard 1930-tal
Sideboard 1930-tal
Sideboard 1930-tal
Sideboard 1930-tal
Sideboard 1930-tal
Sideboard 1930-tal
Sideboard 1930-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SIDEBOARD, fanerat i bonad björk, intarsia i olika träslag, 1930-tal, art deco, inrett med tre skåpsdelar varav två med ett hyllplan och en med två fack, höjd ca 76, 155x50,5 cm

Bruksslitage, fanéravslag på skivan, slitage på skivan, enstaka små repor

563765

2018-08-18