Bålskålar Kina 1700-tal Famille rose
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÅLSKÅLAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, europeiserande dekor av strödda blommor i emaljfärger samt järnoxid, diameter ca 29 cm
Båda med omfattande lagningar
563767
2018-08-18