Bålskål Kina 1700-tal

Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BÅLSKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), kompaniporslin, europeiserande dekor av strödda blommor i emaljfärg samt guld, diameter ca 29 cm

Omfattande lagningar

563770

2018-08-18