Upsala Ekeby 11 dlr vaser, ljusstake, servis m.m.

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

UPSALA EKEBY, 11 dlr, bestående av 3 vaser, 1 ljusstake, 6 dlr servis och 1 bläckställ, av lergods, 1930-tal, stämplade EKEBY i botten, höjd ca 4,5-21,5 cm

Slitage, stora vasen med spricka, smuts

563790

2018-08-20