Ingefärskrus Kina

Ingefärskrus Kina
Ingefärskrus Kina
Ingefärskrus Kina
Ingefärskrus Kina
Ingefärskrus Kina
Ingefärskrus Kina
Ingefärskrus Kina
Ingefärskrus Kina

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

INGEFÄRSKRUS, 3 st., porslin, Kina, 1800-talets första hälft, varierande dekor i underglasyrblått, höjd ca 16-17 cm

Slitage, en med skada i botten, nagg

563801

2018-08-20