Vicke Lindstrand vas
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICKE LINDSTRAND, "Harpspelaren", vas, Orrefors, 1941, optikblåst, graverad dekor av harpspelande man och luftbubblor, signerad Orrefors Lindstrand 1490 A7 KR, gravör Karl Rössler, höjd ca 23 cm
Smärre nagg, gravyr
563977
2018-08-21