Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

4 500 SEK

SABEL, svensk, omkring 1800, sannolikt för dragonofficer, bygelfäste med spår av förgyllning, styrkenor och bygel med dekor av trofégrupper, böjd klinga med blodränna, längd ca 86 cm

Slitage

564240

2018-08-22