Dockskåp
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DOCKSKÅP, 1800-talets andra hälft, tillverkat av skåp med låda i nederdelen, 4 rum med sammanlagt 8 fönster, tapetserat med japanska crêpetapeter, höjd ca 153, 85x45 cm
Proveniens: Har tillhört författaren Folke Bäcks samling
Senare bemålat, färgbortfall
564244
2018-08-22