Dockskåp

Dockskåp
Dockskåp
Dockskåp
Dockskåp
Dockskåp
Dockskåp
Dockskåp
Dockskåp
Dockskåp
Dockskåp
Dockskåp
Dockskåp

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DOCKSKÅP, 1800-talets andra hälft, tillverkat av skåp med låda i nederdelen, 4 rum med sammanlagt 8 fönster, tapetserat med japanska crêpetapeter, höjd ca 153, 85x45 cm

Proveniens: Har tillhört författaren Folke Bäcks samling

Senare bemålat, färgbortfall

564244

2018-08-22