Stekfat Kina 1700-tal Imari

Stekfat Kina 1700-tal Imari
Stekfat Kina 1700-tal Imari
Stekfat Kina 1700-tal Imari
Stekfat Kina 1700-tal Imari
Stekfat Kina 1700-tal Imari
Stekfat Kina 1700-tal Imari
Stekfat Kina 1700-tal Imari
Stekfat Kina 1700-tal Imari

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, europeisk silverform, imari, dekor av pion samt prunus i järnoxid, underglasyrblått och guld, brättet med lambrekängbård, längd ca 38 cm

Smärre nagg, glasyrnagg

564255

2018-08-22