Praktfat Japan 1800-tal

Praktfat Japan 1800-tal
Praktfat Japan 1800-tal
Praktfat Japan 1800-tal
Praktfat Japan 1800-tal
Praktfat Japan 1800-tal
Praktfat Japan 1800-tal
Praktfat Japan 1800-tal
Praktfat Japan 1800-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PRAKTFAT, porslin, Japan, Meiji (1868-1912), imari, konturerad kant, dekor av kartuscher med blommor i järnoxid, emaljfärg, underglasyrblått samt guld, diameter ca 47 cm

Smärre repor

564261

2018-08-22