Stolar Erik Öhrmark Stockholm
Klubbat för:
30 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ERIK ÖHRMARK, stolar, 4+2, gustavianska stockholmsarbeten, signerade EÖM (Erik Öhrmark, stolmakare i Stockholm 1777-1813), träskuren hörnfleuroner, kannelerade ben, gråmålade, sitthöjd ca 44 cm
Senare bemålade, slitage
564303
2018-08-24