Theodor Recknagel oljemålning

Theodor Recknagel oljemålning
Theodor Recknagel oljemålning
Theodor Recknagel oljemålning
Theodor Recknagel oljemålning
Theodor Recknagel oljemålning
Theodor Recknagel oljemålning

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

THEODOR RECKNAGEL (1865-1945), porträtt av kvinna i empireklädsel, signerad Th. Recknagel, olja på duk, ca 93x64 cm

Krackelyr, smärre färgbortfall längs kvinnans ansikte

564315

2018-08-22