Tallrik och ingefärskrus Kina

Tallrik och ingefärskrus Kina
Tallrik och ingefärskrus Kina
Tallrik och ingefärskrus Kina
Tallrik och ingefärskrus Kina
Tallrik och ingefärskrus Kina
Tallrik och ingefärskrus Kina

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TALLRIK, INGEFÄRSKRUS, 2 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått, diameter ca 23 cm, höjd ca 15 cm

Tallriken med spricka, nagg,

564331

2018-08-22