Skålar Kina
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅLAR, 8 st., porslin, Kina, omkring år 1900, dekor av pion, krysantemum, lotus samt prunus i emaljfärger, botten med märke samt "China", diameter ca 16 cm
Slitage, nagg, sprickor förekommer
564384
2018-08-22