4 gravyrer De fyra årstiderna efter Bassano 1900-t
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GRAVYRER (4 st). BASSANO, JACOPO DA PONTE (efter). Senare avdrag 1900-tal. Avbildninga av de fyra årstiderna (Le stagione), Inverno, Primavera, Estate, Autonno, samtliga graverade av Sebastian Fulcaro (Furck), ca 370x480 mm. Ramade 4 st.
Nytryck från 1900-talet. Något bruntonade.
564489
2018-08-22