Servis Limoges

Servis Limoges
Servis Limoges
Servis Limoges
Servis Limoges
Servis Limoges
Servis Limoges
Servis Limoges
Servis Limoges
Servis Limoges
Servis Limoges
Servis Limoges
Servis Limoges

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

HAVILAND & CO LIMOGES, matservis, ca 169 dlr porslin, delvis förgylld dekor med polykrom dekor föreställande blommande grenar, bestående av: 40 mattallrikar, 18 djupa tallrikar, 23 förrättstallrikar, 11 större assietter, 39 mindre assietter, 2 såsskålar, runt uppläggningsfat, 8 uppläggningsfat i varierande storlekar, 2 karotter med lock, terrin med lock och fat, 12 tekoppar med fat, 12 moccakoppar med fat

Nagg, terrin med lagning, slitage, delvis med missfärgningar

564575

2018-08-23