Matsalsmöbel England
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATSALSMÖBEL, 7 delar, England, 2-delat bord i regencystil, 6 stolar i chippendalestil, bordet fanerat i idegran, med pelarunderreden med avslutande tassar och hjultrissor i patinerad mässing, 2 iläggsskivor á 53,5 cm, stolar i massiv betsad bok med textilklädda sitsar, 1900-/2000-tal, bordshöjd ca 76, 158-265 x 109 cm, stolarnas sitthöjd ca 46 cm
Smärre bruksslitage
564619
2018-08-23