Klädskåp

Klädskåp
Klädskåp
Klädskåp
Klädskåp
Klädskåp
Klädskåp
Klädskåp
Klädskåp
Klädskåp
Klädskåp

Klubbat för:

1 500 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

SKÅP, 1900-talets första hälft, stomme i betsad ek, dörrpar med beslag i etsad koppar och fasettslipade glas, 2 lådor med kopparbeslag, krön skuren dekor av ekollon, senare konverterat till garderobsskåp, höjd ca 203 cm, ca 104x56 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, senare konverterat till garderob, enstaka stötmärken och mindre avslag förekommer, saknar dragringar i dörrhandtagen

564623

2018-08-23