Per Ekström, oljemålning
Klubbat för:
25 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
PER EKSTRÖM (1844-1935): Landskap med byggnader vid vatten - Segerstad, Öland, signerad och daterad P. Ekström Öland 1892, olja på duk, 71 x 137 cm
Proveniens: Inköpt direkt av konstnären, sedan dess i nuvarande ägarens familj
Smärre färgbortfall, krackelyrer
564679
2018-10-23