Per Ekström, oljemålning

Per Ekström, oljemålning
Per Ekström, oljemålning
Per Ekström, oljemålning
Per Ekström, oljemålning
Per Ekström, oljemålning
Per Ekström, oljemålning
Per Ekström, oljemålning
Per Ekström, oljemålning

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

PER EKSTRÖM (1844-1935): Landskap med byggnader vid vatten - Segerstad, Öland, signerad och daterad P. Ekström Öland 1892, olja på duk, 71 x 137 cm

Proveniens: Inköpt direkt av konstnären, sedan dess i nuvarande ägarens familj

Smärre färgbortfall, krackelyrer

564679

2018-10-23