Sideboard Troeds
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDEBOARD, sannolikt Nils Jonsson, fanerat i teak, dörrpar, klaff samt 4 lådor, underrede och handtag betsade i mörkbrunt, benen med mässingsavslutning, Hugo Troeds Möbelindustrier, Bjärnum, 1950-talets andra hälft, höjd ca 110, 154x42 cm
Bruksslitage, något avslag, repor på ovansidan, mindre hål för sladdar i bakstycket, Nyckel medföljer
564735
2018-08-23