Beefield herrfickur 1700-tal London
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BEEFIELD, fickur, silver, London, ca 1796, vitemaljerad urtavla med arabiska samt romerska siffror, spindelgång, boettnr. 9014, verket signerat Beefield London, inner samt ytterboett märkt RC (boettmakare Richard Crossley), diameter inkl. ytterboett 61,2 mm
Går ej vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, bucklor och slitage
564780
2018-08-30