Carl Larsson

Carl Larsson
Carl Larsson
Carl Larsson
Carl Larsson
Carl Larsson
Carl Larsson

Klubbat för:

1 600 SEK

1 500 SEK

CARL LARSSON (1853-1919): Flickan som väfver röda guldband, signerad i stenen/trycket C. L ,1907, etat 2, originallitografi af Carl Larsson, 1:sta pris vid Föreningens för Grafisk Konst pristäflan1907, A.Börtzells Tr. A.B Sthlm, bladmått ca 64x48 cm, mapp från Föreningen för Grafisk Konst 1907 Års blad medföljer

Fläckar, veck

564803

2018-08-24