Lockurna Arabia

Lockurna Arabia
Lockurna Arabia
Lockurna Arabia
Lockurna Arabia
Lockurna Arabia
Lockurna Arabia
Lockurna Arabia
Lockurna Arabia
Lockurna Arabia
Lockurna Arabia
Lockurna Arabia
Lockurna Arabia

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LOCKURNA, 1920-/30-tal, Arabia, Finland, porslin, dekor av lyckotecken (shou) samt. blomster, handtag i form av elefanthuvuden, märkt undertill, höjd ca 32 cm

Lagningar i locket, samt under urnan

564822

2018-08-23