Lennart Oehmke skulptur silver & glas

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LENNART OEHMKE, skulptur/pris, silver och glas, stämplad Stockholm 1967, höjd ca 45,5 cm

HISTORIA: Silversmeden Lennart Oehmke skapade denna skulptur som pris i programmet Melodifrågan som sändes i P1 på 1960-talet

Gravyr på glassockeln

564979

2018-08-24