Lennart Oehmke skulptur silver & glas
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LENNART OEHMKE, skulptur/pris, silver och glas, stämplad Stockholm 1967, höjd ca 45,5 cm
HISTORIA: Silversmeden Lennart Oehmke skapade denna skulptur som pris i programmet Melodifrågan som sändes i P1 på 1960-talet
Gravyr på glassockeln
564979
2018-08-24