Tågbana med Märklin-lok

Tågbana med Märklin-lok
Tågbana med Märklin-lok
Tågbana med Märklin-lok
Tågbana med Märklin-lok
Tågbana med Märklin-lok
Tågbana med Märklin-lok
Tågbana med Märklin-lok
Tågbana med Märklin-lok

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TÅGBANA, huvudsakligen Märklin, 1930-tal, spår 0, bestående av ånglok modell R800 med kolvagn, ellok modell RS900, 8 godsvagnar (varav 3 Knorr-Bremse), restaurangvagn, sovvagn (Knorr-Bremse), 2 stoppbockar, lokstall, 3 rälssignaler samt. ett större parti rälls i skala 0 (Mechano och Märlklin), samtliga vagnar och byggnader i litograferad plåt

R800 lokets urverk fungerar ej, RS900 loket går vid test, bucklor och färgbortfall kan förekomma på vagnarna, även rost

565008

2018-08-24