Klackringar 18k guld
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 200 SEK
KLACKRINGAR, 2 st, 18 k guld, klackring med heliotrop, med svensk importstämpel, 1916, klackring med onyx, stämplad ´B*´ med svensk importstämpel, 1891, ringstorleken 19 och 20.25, totalvikt ca 7.5 g
Heliotropen med en spricka, ringen med onyx med spår av renovering på skenan, slitage
565017
2018-08-24