Kassakista järn 1800-tal

Kassakista järn 1800-tal
Kassakista järn 1800-tal
Kassakista järn 1800-tal
Kassakista järn 1800-tal
Kassakista järn 1800-tal
Kassakista järn 1800-tal
Kassakista järn 1800-tal
Kassakista järn 1800-tal
Kassakista järn 1800-tal
Kassakista järn 1800-tal
Kassakista järn 1800-tal
Kassakista järn 1800-tal
Kassakista järn 1800-tal
Kassakista järn 1800-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KASSAKISTA, järn, ådringsmålad, lås i locket med fyra kolvar, utvändigt för tre hänglås, höjd ca 45, 70,5x41 cm, underrede i trä (troligen senare)

Slitage, färgbortfall

565034

2018-08-24