Tvättfat Kina 1800-tal
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TVÄTTFAT, porslin, Kina, 1800-talets slut, Kanton, centrumdekor av figurscen i emaljfärger, järnoxid samt sepia omgiven av strödda blommor och frukter, brättet med stiliserad bård, diameter ca 42, höjd 12,5 cm
Dekoren med slitage
565067
2018-08-24