Skål i silver
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÅL, silver, sk margetheskål, 1940-tal, sannolikt Danmark, ciselerad dekor, spår av invändig förgyllning, svenska importstämplar, höjd 10, längd 20 cm, vikt ca 927 g
I botten med gåvogravyr
565070
2018-09-02