Gustavianska stolar
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 6 st., gustavianska, varav en signerad Erik Öhrmark (1747-1813), stolmakare i Stockholm samt en signerad Ephraim Ståhl (1767-1820), stolmakare verksam i Stockholm, sitthöjd ca 41-44 cm
Renoverade och kompletterade, skador
565290
2018-09-09