Gustavianska stolar

Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar

Klubbat för:

10 000 SEK

5 000 SEK

STOLAR, 6 st., gustavianska, varav en signerad Erik Öhrmark (1747-1813), stolmakare i Stockholm samt en signerad Ephraim Ståhl (1767-1820), stolmakare verksam i Stockholm, sitthöjd ca 41-44 cm

Renoverade och kompletterade, skador

565290

2018-09-09