1900-tals keramik
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VASER, YTTERFODER samt. URNA, varav 2 Carl-Harry Stålhane, 1 Lisa Larson samt. 1 Gertrud Lönegren, Rörstrand och Gustavsberg, glaserat lergods, samtliga signerade, höjd ca 13-26 cm
Vasen av Stålhane sprucken, i övrigt smärre slitage på samtliga
565291
2018-08-24