1900-tals keramik

1900-tals keramik
1900-tals keramik
1900-tals keramik
1900-tals keramik
1900-tals keramik
1900-tals keramik
1900-tals keramik
1900-tals keramik
1900-tals keramik
1900-tals keramik
1900-tals keramik
1900-tals keramik

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VASER, YTTERFODER samt. URNA, varav 2 Carl-Harry Stålhane, 1 Lisa Larson samt. 1 Gertrud Lönegren, Rörstrand och Gustavsberg, glaserat lergods, samtliga signerade, höjd ca 13-26 cm

Vasen av Stålhane sprucken, i övrigt smärre slitage på samtliga

565291

2018-08-24