Porträtt av kinesisk flicka oljemålning
Closed
2018-08-25
565292
| Sold for | 1 600 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, porträtt av kinesisk flicka, otydligt signerad, olja på duk, 74x59 cm
Proveniens: Kina-missionären och författaren Stig Hannerz