Porträtt av kinesisk flicka oljemålning

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, porträtt av kinesisk flicka, otydligt signerad, olja på duk, 74x59 cm

Proveniens: Kina-missionären och författaren Stig Hannerz

565292

2018-08-25