Stolar sengustavianska stockholmsarbeten
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 3 st., sengustavianska stockholmsarbeten, varav två med Stockholms stolmakarämbetes sigil, träskuren dekor, konturerat rygglän med genombruten ryggbricka, kannellerade ben, H-kryss, sitthöjd ca 43 cm
Slitage, skador, senare bemålning, förstärkningar
565302
2018-09-09